ارتباط با ما 02177610347

یخ ساز قالبی

زمان مطالعه: 4 دقیقه یخ ساز قالبی دستگاه یخ ساز قالبی کمک ویژه ای به فعالیت اقتصادی و تجارت شما میکند.این دستگاه کارایی اش این است که یخ ها را در محفظه ای نگهداری میکند و باعث میشود که عرضه ی یخ به بازار با سهولت و اسانی انجام شود.شما بتوانید قالب های یخ را در اندازه های مختلف ...

4 دقیقه
0 دیدگاه
پارسکول
زمان مطالعه: 4 دقیقه

یخ ساز قالبی

دستگاه یخ ساز قالبی کمک ویژه ای به فعالیت اقتصادی و تجارت شما میکند.این دستگاه کارایی اش این است که یخ ها را در محفظه ای نگهداری میکند و باعث میشود که عرضه ی یخ به بازار با سهولت و اسانی انجام شود.شما بتوانید قالب های یخ را در اندازه های مختلف و شکل های متفاوت به بازار عرضه نمایید.

همچنین همانطور که گفتیم این دستگاه باعث سرعت بخشیدن به فرایند قالب زدن و تولید یخ با تنوع اشکال و کیفیت بسیار بالا میشود.و بدون نیاز به قالب زدن سینی های یخی مکعبی به روش دستی و تهیه ی مکرر کیسه های یخ ، باعث بالا رفتن سرعت شما در خدمات به بازار میشود

شیوه کار دستگاه یخ ساز:

همان طور که میدانیم یخچال های معمولی یک کیسه یا قالب یخ کوچک را تقریبا هر سه ساعت یکبار اماده میکند.اما اینکه چگونه این دستگاه یخ ساز قادر است با سرعت بالا همه ی یخ ها را قالب بزند شاید برای عموم افراد سوال باشد.این دستگاه با استفاده از چرخه ی برودتی و فرایند تبرید روند یخ سازی و فریز کردن را انجام میدهد.

اما فرایند تبرید چیست؟

فرایند تبرید به طور خلاصه به شرایطی که برای کم کردن دمای یک ماده ایجاد میشود ،گفته میشود.ابتدا از طرق کمپرسور یک گازی را که دارای خاصیت انتقال حرارت در هنگام تغییر حالت است را عبور میدهند.و سپس فشار و دمای محیط را افزایش میدهند.پس از ان، از راه لوله های باریکی که ساخته شده است گازی که فشرده شده است به مایع تبدیل شده.

و از طریق دریچه انبساط و یک محفشه ای که محفظه ی تبخیر کننده نام دارد عبور داده میشود.
در واقع مکانی است که مایع تبخیر شده و به گاز تبدیل میشود.در واقع فرایندی که اثر خنک کننده را ایجاد میکند همین فرایند تبخیر است.به دلیل اینکه در هنگام تبخیر گرما جذب شده و اطراف ان ماده سرد و خنک میشود و به این ترتیب فرایند تبرید انجام میشود.

با توجه به این توضیحات لازم به ذکر است که در دستگاه یخ ساز قالبی،این محفظه تبخیر اب دائما در حال خنک کردن ابی است.که به ارامی داخل سینی ها در جریان می باشد و ان ها را به یخ تبدیل و پر میکند.

چگونه یخ ها از داخل قالب ازاد میشوند؟

اکثر سازندگان دستگاه یخ ساز قالبی از سینی های عمودی در دستگاه های تولیدی شان استفاده میکنند.
به این صورت که اب روی این سینی ها ریخته میشود.و به سرعت در بین لایه ها منجمد میشود.
این روش یخ ها را از هر نوع الودگی محافظت میکند و فرایند یخ سازی کاملا بهداشتی انجام میشود.

برای ازاد کردن این یخ ها از سینی ها عمودی دستگاه را به سمت کمپرسور هدایت میکنند.و با استفاده از ان یا با استفاده از ماشه های مکانیکی ،قالب های یخ را جدا میکنند.

ایا دستگاه یخ ساز فقط در اندازه های خاصی تولید میشود؟

بخاطر داشته باشید که دستگاه یخ ساز قالبی قابل تغییر نسبت به استفاده و سفارش مشتری میباشد.
به این معنی که نوع ساخت دستگاه و قطعه های مورد استفاده در ان بستگی به نوع استفاده مشتری و مصرف کننده دارد.

به عنوان مثال :شاید شما بخواهید از این دستگاه یخ ساز در ماهی گیری، کشتارگاه دام و طیور، بچینگ بتن و یا برای فروش یخ به بازار مصرف کننده استفاده کنید.کارخانه جات تولید دستگاه با توجه به نوع استفاده شما دستگاه را طراحی و تولید میکنند.همچنین توجه داشته باشید قیمت محصول با توجه به قطعات مورد استفاده و ظرفیت دستگاه یخ ساز متغیر می باشد.

از دیگر ویژگی های این محصول کارامد:

• دارای لوله های فشار قوی.
• لوله های فشار قوی موجود در این دستگاه برای انتقال سریعتر سرما از جنس مس طراحی شده اند.
• دارای تابلو برق با قطعات تله مکانیک و اشنایدر.

روی بدنه محصول یک تابلو برق وجود دارد که شما می توانید از این طریق میتوانید میزان حرارت دستگاه را بسنجید آمپراژ ورودی و خروجی و آمپر فن را کنترل نمایید.همچنین کل مصرف دستگاه ، کاهش و افزایش میزان ولتاژ و اطلاعات دیگر دستگاه را کنترل و تنظیم کنید.

دارای پمپ آب و همزن:

مخزن های یخ درون اب شور قرار دارند و برای یخ بستن و سرمایش اب شور قالب ها ، اب نباید ساکن و راکد باشد
و دائما باید از سمتی به سمت دیگر در جریان باشد،اینکار توسط پمپ اب و همزمن موجود در دستگاه انجام میشود.

دارای بدنه گالوانیزه:

بدنه دستگاه یخ ساز قالبی از سمت بیرون دارای پوشش گالوانیزه که دارای مقاومت بسیار بالایی است و از سمت داخل دارای پوشش اپوکسی میباشد.پوشش اپوکسی که از جنس پلاستیک میباشد ،به دلیل اینکه بدنه داخلی دستگاه دائما با اب در تماس است.و دارای مقاومت خاصی در مقابل زنگ زدگی میباشد بکار گرفته میشود.

عایق بندی بسیاردقیق:

عایق بندی یکی از موارد اصولی در زمینه تولید سیستم های سرمایشی از جمله انواع یخ سازهای قالبی می باشد.ابتدا رنگ اپوکسی روی بدنه وجود دارد.یک لایه بعد از رنگ اپوکسی لایه ای از EPDM می باشد و در نهایت پلاستوفوم با دانسیته بسیار زیاد و ورق گالوانیزه با رنگ کوره ای که عایق بندی این محصول را کامل و اصولی کرده است.

این محصول همچنین از نظر نحوه جوش کاری و نوع ان،جنس قالب های بکار رفته و سایز های ان،گیج های کنترل فشار و…دارای ویژگی های خاصی میباشد.برای خرید و سفارش محصولات بردوتی میتوانید به سایت پارس کول مراجعه کرده و محصول مورد نظر خود را با قیمت مناسب و کیفیت عالی خریداری کنید.

بیتزر – فراسکلد – سانیسو – کستل – کوپلند – دانفوس – آلکو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

سلام و عرض ادب

 

جهت ارتباط با تیم مشاوره در واتس آپ پیام دهید
×