چیلرتراکمی

چیلرتراکمی چیست و چه کاربردی دارد


چیلر تراکمی دستگاهی برای سرد کردن آب است تا بتوان از این آب برای سرمایش هوای ساختمان و یا این که سرد کردن ماشین آلات و تولیدها صنعتی استفاده نمود. برای به کار گیری در سرمایش هوا مستلزم تجهیزاتی مانند رشته کویل یا این که هواساز و … هستیم. برای چیلر تراکمی مستلزم دستگاه کمپرسور هستیم که از برق تغذیه می‌نماید. به این ترتیب، این نوع چیلرها به چیلر برقی دارای شهرت‌اند. نوع دیگر چیلر، چیلر جذبی میباشد که از کمپرسور به کارگیری نکرده و از شعله گاز استعمال می‌‌نماید. بدین نوع چیلرها، چیلر گازی می گویند.

 

برای اطلاع از قیمت به روز چیلر تراکمی ساخت پارس گول، به صفحه قیمت چیلر مراجعه نمایید.

 

ساختمان چیلر تراکمی

ساختمان چیلر تراکمی از چهار نصیب مهم چرخه تبرید تراکمی تشکیل‌شده میباشد. این چهار نصیب عبارتند از کمپرسور، اواپراتور، کندانسور و شیر انبساط. در چرخه تبرید تراکمی معمولا از گازهای CFC و HCFC برای تبرید استعمال می‌گردد. کمپرسور تحت عنوان نیروی محرک این چرخه فعالیت می‌نماید و چیلر تراکمی با انرژی مکانیکی، آب سرد گردیده تولید می‌نماید. آب در اواپراتور چیلر خنک میشود. اواپراتور آیتم استعمال از نوع مبدل حرارتی پوسته و لوله (وا رفته اند تیوب) میباشد.

چیلرتراکمی

چیلرتراکمی چیست و چه کاربردی دارد

انواع چیلر تراکمی

چیلر تراکمی مبنی بر نوع کندانسور به سه دسته هوا خنک، آب خنک و تبخیری خنک تقسیم می گردد. چیلر آب خنک در موضوع راندمان و تاثیرات زیست محیطی نسبت به چیلر هوا خنک مزیت داراست. از نگاه نوع کمپرسور نیز می‌قدرت به سه نوع چیلر رفت و برگشتی، سانتریفیوژ، اسکرو و اسکرال تقسیم کرد.‌

کاربرد چیلر تراکمی

یک چیلر تراکمی یا این که جذبی در مسئله تهویه مطبوع و صنعت قابل به کار گیری می باشد. در استعمال تهویه مطبوع، آب خنک‌گردیده در مبدل‌ حرارتی یا این که کویل هواساز پخش می گردد تا فضای لازم را سرد و رطوبت زدایی نماید. این آب مستعمل، مجدد به چیلر برگشته و چرخه را تکرار می‌نماید. یک چیلر عادی با کاربری تهویه مطبوع، میان 15 تا 2000 بدن اقتدار دارااست. آب سرد‌گردیده، مبنی بر نیاز، میان 2 تا 7 مرتبه سلسیوس دما داراست. چیلر صنعتی، در صنعت های پلاستیک، دایکاست، ابزارسازی، شیمایی، دارویی، غذایی، چاپ و غیره به کار گیری می شود.

مقایسه چیلر تراکمی و جذبی

چیلر جذبی چیلر تراکمی
استفاده از گرما برای ایجاد چرخه تبرید. بخار، آب‌گرم یا احتراق نفت و گاز منبع انرژی چرخه استفاده از کمپرسور برای حرکت دادن گاز. موتور الکتریکی منبع انرژی کمپرسور.
استفاده از چرخه تبرید جذبی تنوع بر اساس کمپرسور سیلندر-پیستونی، اسکرال، اسکرو، سانتریفیوژی
هزینه اولیه بالا به دلیل هزینه اضافی لوله‌های انتقال حرارت و مواد جذب‌کننده هزینه اولیه کم
انرژی الکتریکی مورد نیاز در شرایط اضطراری، حداقل است. نیاز به انرژی الکتریکی پیوسته در شرایط اضطراری در چیلر برقی
از حرارت اتلافی در سایر بخش‌ها می‌توان استفاده کرد.
کاربرد در سیستم تولید همزمان

استعلام قیمت و فروش چیلر تراکمی

شرکت پارس کول طراحی و ساخت انواع چیلر تراکمی صنعتی را به صورت تخصصی انجام می‌دهد. هزینه ساخت چیلر متناسب با ظرفیت سرمایشی آن تعیین می‌گردد. برای سفارش چیلر و اطلاع از آخرین قیمت انواع چیلر تراکمی با ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *