معرفی صنایع برودتی در پارس کول

صنایع برودتی پارس کول با حق تقدم قرار دادن تأمین نیازهای طیف وسیعی از مشتریان و عمل در طی سال های زیاد با اجرای پروژه های زیادی در جمهوری اسلامی ایران و حیطه در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، صنعت های غذایی و لبنی، داروسازی، مریضخانه ها و پروژه های عظیم ساختمانی سرزمین، تجربیات ارزنده ای بدست آورده میباشد که بخشی از کار های این موسسه به شرح زیر است.

صنایع برودتی قابل فروش در پارس کول

1.فروش انواع کمپرسور

انواع کمپرسور مورد استفاده برای فروش در پارس کول شامل موارد ذیل است.

صنایع برودتی

1.کمپرسور بیتزر

کمپرسور بیتزر آلمان دارنده کیفیتی بالا میباشد و دارنده ساختار سیلندر پیستونی میباشد. کمپرسور های بیتزر پر اسم و رسم می باشند و از کیفیت تولید بالایی برخوردار میباشند. این کمپرسور ها بسیار کم صدا میباشند و از تکنولوژي بالایی در مراحل ساخت و ساز آن استعمال می شود. کمپرسور بیتزر دارنده بازده و قدمت بالای کاری می‌باشند. این کمپرسور ها در صنعت های تهویه و تبرید بسیار گزینه استعمال قرار می گیرند.

2.کمپرسور دانفوس

کمپرسور های منیروپ سبک MT ساخت‌و‌ساز گردیده بوسیله شرکت Danfoss در کشور فرانسه هستند . این کمپرسور ها به طوری  ساخت‌و‌ساز گردیده به وسیله کمپانی Danfoss میباشد که از حرفه آوری سیلندر پیستونی (منیروپ) برای کارایی خویش منفعت میبرند و کاربرد این کمپرسورها برای دمای بالای صفر و پایین صفر می‌باشند. این کمپرسور ها از نظر اقتصادی تعیین قابل قبولی بوده واز بها های نسبتا پایینی برخوردار هستند. این کمپرسور ها در فریزر های کوچک بسیار کاربردی می باشند.

3.کمپرسور فارسکلد

کمپرسور فراسکلد ایتالیا دارنده کیفیتی بالا میباشد و دارای ساختار سیلندر پیستونی میباشد. کمپرسور های فراسکلد دارنده بازده و توان بازدهی بالا اللخصوص در سیستم های تبریدی می باشند. این کمپرسور ها نسبت به آیتم های شبیه خویش دارنده وزنی سبکتر بوده و دارنده بازده قابل قبولی هست. روغن مو جود دراین کمپرسور ها از نوع پلی استایرن بوده و با اکثر مبرد ها مطابقت و همخوانی داراست. این کمپرسور ها در صنعت های تهویه و تبرید بسیار گزینه به کار گیری قرار می گیرند.

2.فروش صنایع برودتی انواع گاز فریونی

 

صنایع برودتی

 گاز خنک کننده احتمالا شما هم در روزهای فصل‌تابستان چه در خانه و یا این که در اتومبیل بیشتر وقت ها خود را در کنار کولرها و دستگاه های تهویه هوا سپری میکنید. در بیشتر سیستم های خنک کننده و تهویه هوا که پیش از سال 2003 ساخت گردیده اند. از گاز فریون تحت عنوان سرد کننده شده‌است.

3.صنایع برودتی روغن کمپرسور:

کمپرسورها انواع مختلفی دارند که برخی از آن‌ها برای کارکرد بهتر نیازمند روغن کاری و روغن دارند. این کمپرسورها شامل، کمپرسورهای رفت و برگشتی  یا پیستونی،  مارپیچی یا اسکرو ، تیغه ای، روتاری و یخچالی می‌باشند.

در مورد روغن کمپرسور باید نکات مهمی را مدنظر قرار داد.

 1. برای کمپرسورهای باد پیستونی حتماً باید از روغن vdl۱۰۰ استفاده کرد.
 2. برای کمپرسورهای  اسکرو باید از روغن مخصوص اسکرو با گرید ۶۸ استفاده کرد. این روغن خاصیت آنتی فوم یا ضد کف دارد.
 3. درصورت استفاده روغن کمپرسور اسکرو در کمپرسور پیستونی، ممکن است سیستم هواساز کمپرسور پیستونی از کار بیفتد؛ زیرا این روغن روانگری کمتری داشته و برای کمپرسور پیستونی مناسب نیست.

4.لوازم برودتی تابلو برق:

انواع تابلوهای برق شامل، تابلوی ایستاده قابل دسترسی از جلو- سلولی-تمام بسته دیواری می‌باشد. همچنین خود این تابلوها می‌توانند اصلی- نیمه اصلی و فرعی باشند.

الف- تابلوی نیمه اصلی : این نوع تابلوها از تابلوی اصلی غذیه می‌کنند. همچنین این تابلوها برق بلوک ساختمانی یا قسمت مستقلی از مجموعه را توزیع می‌نمایند.

ب-تابلوی فرعی:  این نوع تابلو از برق تابلوی اصلی تغذیه کرده و برای توزیع و منترل سیستم برق در موتورخانه و روشنایی و… کاربرد دارد.

اجزاء تشکیل دهنده هر تابلو برق:

.1تجهیزات الکتریکی: این لوازم الکتریکی شامل کلیه عناصر مورد استفاده در مدار الکتریکی می‌باشد.

2.کنتاکتور : این وسیله عامل قطع و وصل مدار فرمان از راه دور می‌باشد.

5.صنایع برودتی شیربرقی:

این قطعه جهت کنترل سیالاتی مانند گازها و مایعات به کار می‌رود. نحوه عملکرد این شیر به این شکل است که توسط برق و نیروی مغناطیسی کار می‌کند؛ و سیم پیچی است که به دور هسته ای آهنی پیچیده شده است. وقتی جریان الکتریسته از این سیم پیچ عبور می‌کند باعث تولید یک میدان مغناطیسی شده و هسته آهنی در یک مدار خطی شروع به حرکت می‌کند. درنتیجه انرژی الکتریکال توسط شیر برقی به حرکت خطی تبدیل می‌شود.

استفاده از بعضی شیرهای برقی با داشتن قابلیت باز یا بسته شدن از ۰ تا ۱۰۰ درصد در ماشین‌های خودکار و صنعتی از اهمیت ویژه‌ای دارد.

انواع شیر برقی

1.شیر برقی های حرکت مستقیم: که به دو نوع معمولی باز و معمولی بسته تقسیم می‌شوند.

2.شیر برقی (NC) یا معمولی بسته: کارکرد این شیر به این صورت است که در موقع قطع جریان برق، جریان سیال را قطع می‌کند. هچنین وقتی جریان دوباره به راه افتاد، با باز شدن شیر سیال نیز به حرکت می‌افتد.

3.شیر برقی (NO(NORMALLY OPEN معمولی باز: در این نوع شیر هنگام قطع جریان، سیال اجازه عبور دارد؛ و با وصل شدن جریان برق شیر برقی نیز بسته شده و سال حرکت نمی‌کند.

4.شیر برقی سروُ: این نوع شیر برقی‌ها در موقع قطع جریان برق نیز کاملا باز بوده و اجازه حرکت سیال را می‌دهد. زیرا این شیرها براساس اختلاف فشار در دیافراگم این کار را انجام می‌دهند.

6.شیر انبساط در سیکل تبرید

از جمله صنایع برودتی شیر انبساط است؛ که در چرخه سردکنندگی، مایع سردکننده وارد کمپرسور شده و فشار داخل کمپرسور افزایش می‌یابد و به طبع آن دمای میعان نیز بالا می‌رود. به کندانسور وارد شده و از حالت گاز به مایع تبدیل می‌شود. سپس  به وسیله اکسپنشن ولو فشار مایع سردکننده کاهش یافته و به دمای تبخیر می‌رسد. بعد از آن وارد اپراتور شده و تبخیر می‌شود در نتیجه گرما از دست داده و سرد می‌شود.

شیر انبساط، دما و فشار اوپراتور را به وسیله تنظیم مقدار عبوری مایع سردکننده کنترل می نماید. در نهایت می‌توان گفت این دستگاه دو کار انجام می‌دهد  یکی ایجاد افت فشار در مبرد و دیگری کنترل حجم مبرد ورودی به اواپراتور می‌باشد.

انواع شیر انبساط عبارتند از :

 • لوله مویین (Capillary tubes)
 • ترموستاتیکی یا حرارتی (Thermal expansion valves)
 • الکترونیکی یا برقی (Electronic expansion valves)
 • اتوماتیک یا فشار ثابت ( Automatic valves)

7.معرفی و راهنمای عملکرد ترموستات:

ترموستات وسیله ای برای کنترل دمای یک محیط است. این دستگاه بطور اتوماتیک می‌تواند دمای اتاق یا سرد خانه را متعادل نماید. کنترلرها دارای انواع مختلفی بوده و در سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی کاربرد دارند.

ترمومترها وسیله هایی جهت نمایش دمای محیط هستند؛ ولی کار ترموستات کمی از ترمومترها پیچیده تر است. ترموستات‌ها برای تعیین دمای محیط به فن موجود در سیستم‌های گرمایش و سرمایشی دستور خاموش یا روشن شدن را می‌دهند. در نتیجه می‌توانند دمای محیط را بر طبق دمای تعیین شده تنظیم کنند. فن‌های سیستم گرمایشی و سرمایشی شامل فن کویل، هواساز، یونیت هیترها، هواسازها و … می‌باشند.

نکات مهم در انتخاب ترموستات:

 • طیف دما
 • نوع عملکرد
 • مکان نصب
 • فصل سال
 • نوع سنسور – طول سنسور
 • تعداد مراحل کار
 • رنج کاری

8. لوازم برودتی گیج فشار

اگر توجه کرده باشید می‌بینیم در صنعت ابزارها و قطعات بسیاری وجود دارد که هریک برای تنظیم یک جزء از محیط یا سیستم به کار می‌رود. بعد از بررسی ترموستات، شیر انبساط و … نوبت به گیج فشار می‌رسد. گیج فشار در سیستم‌های صنعتی و پالایشگاهی جهت کنترل وضعیت فرآیند کاربر دارد.

گیج فشار یا پرشر گیج pressure gauge چیست؟

گیج فشار یک دستگاه صنعتی است که برای اندازه گیری فشار به کار می‌رود. این فشار سنج می‌تواند مقدار فشار را در یک مخزن، در یک سیستم لوله کشی، در محیط واکنش یا حتی در یک مخزن دفن شده در زمین یا در زیر دریا اندازه گیری کند.

پرشر گیج یا گیج فشار گزارش مربوط به اندازه گیری یک سیستم را به صورت داده‌های آنالوگ یا دیجیتال گزارش می‌دهد. این دستگاه دارای دو قسمت حگر و نشانگر است که تغییرات د راین دو قسمت اعدادی را به ما نمایش می‌دهد که براساس آن‌ها می‌توانیم تغییرات فشار سیستم را اندازه گیری کنیم.

گیج فشار دارای عقربه‌های ساعتی است؛ که به مقدار فشاری که روی آن‌ ایجاد شده باعث حرکت عقربه‌ها می‌شود. برای بررسی چگونگی عملکرد این دستگاه فرض کنید لوله پلاستیکی متعطفی را باد می‌کنید. وقتی هوا وارد این لوله شود حالت سفتی پیدا می‌کند. اگر مقدار هوادهی به لوله را کاهش دهید ابتدا مقداری خمیده شده و سپس کاملا از هوا خالی شده و به شکل اولیه خود در می‌آید. گیج فشا رنیز عملکردی شبیه به همین مثال دارد.

آیا گیج فشار با گیج اختلاف فشار تفاوت دارد؟

اما بهتر است بدانید که گیج فشار و اختلاف فشار عملکردی مشابه هم دارند؛ ولی کاربرد گیج فشار با گیج اختلاف فشار متفاوت است. گیج اختلاف فشار، اختلاف فشاری را که در بین دو نقطه وجود دارد می‌سنجد. در حالی که گیج فشار یا پرشر گیج فشار یک نقطه را نسبت به حالت استاندارد و مبنا را اندازه گیری می‌کند.

جمع بندی بحث صنایع برودتی پارس کول

در این مقاله به معرفی لوازم و دستگاه ها و صنایع برودتی که در سیستم های سرمایشی و بعضا سیستم های گرمایشی کاربرد دارند، پرداختیم. برای هر دستگاهی توضیحات مفیدی ارائه شد.

برای اطلاع از بقیه محصولات صنایع برودتی یا لوازم تهویه و مطبوع به فروشگاه پارس کول مراجعه نمایید .همچنین یا برای راهنمایی بیشتر با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *