ارتباط با ما 02177610347

سردخانه صنعتی

زمان مطالعه: 4 دقیقه آشنایی اولیه با سرد خانه صنعتی سرد خانه صنعتی به اجتماعی از ماشین الات و تجهیزات و ساختمان هایی میگویند که برای جلوگیری از فساد مواد غذایی و محصولات کشاورزی و در کل محصولات و موادی که قابل فاسد شدن میباشند ،ان ها را درون ان نگهداری و ذخیره میکنند که این مواد غذایی طول ...

سردخانه صنعتی
4 دقیقه
0 دیدگاه
پارسکول
زمان مطالعه: 4 دقیقه

آشنایی اولیه با سرد خانه صنعتی

سرد خانه صنعتی به اجتماعی از ماشین الات و تجهیزات و ساختمان هایی میگویند که برای جلوگیری از فساد مواد غذایی و محصولات کشاورزی و در کل محصولات و موادی که قابل فاسد شدن میباشند ،ان ها را درون ان نگهداری و ذخیره میکنند که این مواد غذایی طول عمر و مدت زمان نگهداری و استفاده شان بیشتر شود و برای مدت زیادی قابل استفاده باشند.

انواع و اقسام سردخانه صنعتی

این سرد خانه ها در انواع زیر صفر و بالای صفر قابل طراحی و تولید و عرضه میباشند و می توانند در هر دو حالت زیر صفر و بالای صفر به همراه سالن های تک مداره و دو مداره به بهره برداری و ساخت برسند.

سرد خانه های ساخته شده با توجه به کاربردی که دارند همانطوری که در انواع زیر صفر و بالای صفر طراحی شده اند،به مبردهایی مثل فریون و امونیک دارند همچنین طراحی این سرد خانه ها به دو شکل ثابت و متحرک صورت میگیرد.

سردخانه بالای صفر را چگونه میسازند؟

این سرد خانه ها به دو عنوان سرد خانه کوتاه مدت و بلند مدت احداث میشوند و دارای دمای نگهداری ۱+ تا ۴+ درجه سانتی گراد میباشند.

مختصری از سرد خانه کوتاه مدت

برای نگهداری کوتاه مدت محصول در این سرد خانه ها از دمایی خیلی بالاتر از دمای انجماد محصول استفاده میشود.

همچنین محصول به تدریج و کم کم وارد سردخانه میشود و بعد از اینکه چند روز نگهداری میشوند به سرعت از سرد خانه خارج میشوند و محصولات جدید جایگزین انها در سرد خانه میشوند به طوری که زمان نگهداری و ذخیره این محصولات در سرد خانه کوتاه مدت در حالت حداکثر و ماکزیمم خود 15 روز میباشد.

 

مختصری از سرد خانه بلند مدت

سرد خانه های بلند مدت که اکثرا در انبار های تجاری به نام سرد خانه ی عمومی ساخته و شناخته میشوند هم از قوانین خاصی برای نگهداری محصول و همچنین نوع محصول و سرایط نگهداری ان دارا هستند .از جمله محصولاتی که در سرد خانه های بالای صفر میتوان نگهداری کرد ،سبزیجات ،صیفی جات و لبنیات و میوه و گل و گیاه و همچنین داروها هستند.

سردخانه زیر صفر را چگونه را میسازند؟

سردخانه‌های زیر صفر که به نام سردخانه‌ های انجماد شناخته شده اند، برای انجماد محصولات از دمایی بین ۱۲- تا۲۳- درجه سانتی‌ گراد دارا هستند.

اما لازم به ذکر است که سردخانه‌ های زیر صفر با دمای ۱۸- درجه سانتی‌ گراد، بیشتر از دیگر دماها کاربرد دارند و مورد استفاده قرار می‌ گیرند. در این سردخانه‌ها بیشتر محصولاتی مثل گوشت و مرغ منجمد، ماهی منجمد و صیفی‌ جات و سبزیجات منجمد نگهداری می‌ شوند.

سردخانه دو مداره را چگونه احداث میکنند؟

سردخانه دو مداره به سردخانه‌ ای گفته می‌ شود که عملکردی شبیه با هر دو سرد خانه زیر صفر و بالای صفر را داشته باشد.

در سردخانه‌ های دو مداره باید به این نکته توجه داشته باشید که ،برای تغییر دادن حالت سرد خانه از حالت زیر صفر به بالای صفر وبرعکس باید بعد از تخلیه، سردخانه را با مواد ضد عفونی کننده نانو شستشو دهید تا بارگیری مجدد مواد غذایی درون سردخانه ،باعث بو گرفتن سردخانه و منتشر و پخش شدن بوی نامطبوع در محیط سرد خانه نشود.

اگر چه بهتر است که برای نگهداری و ذخیره محصولات از سردخانه‌ های صنعتی جدا گانه و مجزا استفاده شود ، اما ساخت سردخانه‌های جدا گانه از نظرهزینه‌ های اقتصادی توجیه پذیر نیست و توصیه نمیشود.

 

روش احداث پیش سرد کن

پیش سرد کن به محیطی گفته میشود که محصولاتی با دمای بالا که معمولاً دمای طبیعی آن‌ها بالا می‌ باشد ، وارد پیش سرد کن می‌ شوند و پیش سرد کن با سرعت بسیار بالا دمای محصولات را برای نگهداری در سردخانه به پایین رسانده.

بعد از این که دمای محصولات به حد احتیاج برای نگهداری در سردخانه کاهش پیدا کرد و به پایین رسید ، محصولات برای نگه‌ داری به سردخانهانتقال میابند.البته لازم به ذکر است که جابجایی محصولات بین پیش سرد کن و سردخانه و زمان مورد نیاز برای انجام این کار،در کیفیت نهایی محصول و طول عمر آن محصول تاثیربسزایی خواهد گذاشت.

شاخص های تاثیر گذار در طراحی سرد خانه:

هزینه طراحی، احداث و ساخت یک سردخانه تابع عامل ها و پارامتر های مختلف و متفاوتی است که به طور کلی برای ساخت یک سردخانه و جلب رضایت مشتریان باید به این نکات توجه کرد از جمله:

• کاهش سرمایه گذاری اولیه
• کاهش هزینه صرف انرژی
• حفظ و نگهداری محیط زیست و جلوگیری از اسیب به ان
• احتیاج به نگهداری کمتر
• افزایش قابلیت و ویژگی اطمینان سیستم
• سهولت و اسانی در نصب و راه اندازی سردخانه

در طراحی سردخانه ها موادی که در دمای بالاتر از صفر و زیر صفر نگهداری می شوند، کاملا جدا از یکدیگر بوده که با توجه به مساحت زمین قابل دسترس، و همچنین با در نظر گرفتن ظرفیت وزنی مفید محصولات (کیلوگرم در هر متر مکعب) ساخته می شوند.

سردخانه ها براساس حجم و ابعاد، به انواع سرد خانه های اتاقی، کانکسی، متحرک و سردخانه های صنعتی تقسیم بندی می شوند.

سایت معتبر پارسکول ارائه دهنده خدمات فروش و تعمیر انواع سزدخانه و محصولات برودتی میباشد برای اطلاعات بیشتر به سایت پارسکول مراجعه فرمایید.

بیتزر – فراسکلد – سانیسو – کستل – کوپلند – دانفوس – آلکو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

سلام و عرض ادب

 

جهت ارتباط با تیم مشاوره در واتس آپ پیام دهید
×