ارتباط با ما 02177610347

سردخانه اتاقکی

زمان مطالعه: 4 دقیقه سرد خانه اتاقی برای مصرف کنندگانی مانند کشاورزانی که مرکبات کشت می کنند ، دامداران و کشتارگاه ها و نیز رستوران ها کاربرد دارند. زیرا محصولات این اصناف مواد غذایی خوراکی است که برای نگهداری آن ها احتیاج به دمای زیر صفر درجه و در برخی موارد دمای خنک برای میوه جات و سبزی جات ...

سردخانه اتاقکی
4 دقیقه
0 دیدگاه
پارسکول
زمان مطالعه: 4 دقیقه

سرد خانه اتاقی برای مصرف کنندگانی مانند کشاورزانی که مرکبات کشت می کنند ، دامداران و کشتارگاه ها و نیز رستوران ها کاربرد دارند. زیرا محصولات این اصناف مواد غذایی خوراکی است که برای نگهداری آن ها احتیاج به دمای زیر صفر درجه و در برخی موارد دمای خنک برای میوه جات و سبزی جات می باشد.

ساخت سردخانه اتاقکی

 

ساخت سردخانه اتاقکی به وسیله کلاف های آهنی و جداره های عایق به شکل ساندویچ پانل با ضخامت 10 تا 16 سانتیمتر است که بستگی به نوع کاربرد و دمای مورد نیاز این ضخامت مشخص میشود.

 

سطح داخلی اتاق سردخانه از ورق های استیل برای افزایش درجه بهداشتی فضای داخلی ساخته شده است که بتوان بارها و به سهولت توسط مواد شوینده ضد عفونی و شستشو شوند.

 

درب این سازه هم بصورت یخچالی و از جنس پانل های دیواری میباشد تا هیچ انرژی از قسمت درب و بازشوهای اتاقک سرد خانه هدر نرود.ظاهر بیرونی این سازه هم به طور معمول سفید رنگ است که اگر تابش مستقیم خورشید بر روی سطح خارجی آن صورت گرفت، کمترین میزان جإب گرما را به خود داشته باشد.

 

سیستم سرمایش در سرد خانه اتاقکی

 

همینطور که از اسم این سازه مشخص است باید به یک سیستم سرمایشی قدرتمند مجهز باشد که بتواند دمای داخل سردخانه را تا مقدار لازم مصرف کننده پایین اورد و کاهش دهد.

 

در این راستا در ابعاد بزرگ کانکس سردخانه اتاقکی تحت عنوان اتاق تاسیسات تعبیه شده که موتور سرما ساز و تاسیسات لازم در آن لحاظ میشود و برای انجام کار های تعمیر و نگهداری به راحتی در دسترس میباشد.

 

در اندازه کوچک تر احتیاجی به این اتاقک نیست زیرا سیستم سرمایش در کانکس سردخانه با اندازه ی کوچک بسیار مختصر است و می شود به راحتی در کنار خود سازه آن را قرار داد ، فقط باید از بارش برف و باران و نیز تابش مستقیم نور خورشید محافظت شود.

 

قیمت سردخانه اتاقکی

 

این سرد خانه اتاقکی با سرما سازهای مختلف و متفاوت که هرکدام برند و قیمت متفاوتی دارند تولید می شود ضمن اینکه اندازه ضخامت جداره ها ، ابعاد و محل اجرای کانکس سرد خانه در نهایت قیمت کانکس تاثیرگزار است. باید با توجه به دمای مورد نیاز و دیگر شرایطی که گفته شد هزینه تخمین زده شود .

اقسام سردخانه اتاقکی

 

اتاقک سرد خانه دارای سه نوع ثابت، متحرک و ویترینی طراحی و تولید می‎شود. همه ی نمونه‎ های این سرد خانه به همراه با بلاک سرمایش زانوتی، کندانسینگ یونیت کوپلند، بیتزر و یا دانفوس عرضه می شوند. در نظر داشته باشید که در انواع مدل های سردخانه ها باید محصولات و بسته ها به شیوه ای چیده شوند که هوا به طور یکنواخت بین آن ها پخش شود، در واقع محفظه ای بدون هوا سرد وجود نداشته باشد.

 

سردخانه اتاقکی ثابت

 

این مدل از سردخانه‎ ها داخل محیط‎های بسته و باز قابل نصب و راه اندازی می باشند. در کل احتیاجی به درست کردن اتاق برای احداث این محصول نیست. در سردخانه اتاقکی ثابت مواد غذایی مختلفی مانند گوشت، میوه‎ و صیفی جات و محصولات بهداشتی مختلف مثل داروها و… را می‎ شود نگهداری و ذخیره کرد.

 

سرد خانه اتاقکی طبق مدل کندانسینگ یونیت در پک‎ های مختلف طراحی می شود و به تولید می رسد. از انواع کندانسینگ یونیت ‎ها می شود به دانفوس، بیتزر، کوپلند، زانوتی اشاره کرد.استفاده از کندانسینگ یونیت‎ها سبب کاهش مکان اشغال شده توسط این تجهیزات می‎ شود.

 

سردخانه اتاقکی متحرک

 

این دسته از سرد خانه با هدفی طراحی و تولید شده اند که به کمک لیتفراک و یا جرثقیل بشود آن ها را منتقل کرد.بر طبق این گفته ها تجهیزاتی مانند قلاب‎ ها و محل قرارگیری شاخک لیفتراک مورد استفاده قرار داده شده میباشد. این سردخانه ها برای نگهداری مواد غذایی و دارویی در دمای بیشتراز صفر و زیرصفر کاربرد زیادی دارند.

 

همینطور می ‎توانند به بلاک‎های سرمایشی دانفوس، کوپلند، بیتزر یا زانوتی تجهیز شوند.سردخانه اتاقکی را میتوان بر اساس ضخامت بدنه ان ها ، از 10 مترمکعب تا 40 متر مکعب تولید و عرضه کرد و نیز ازعایق پلی اورتان یا ساندویچ پانل ضخیم 10 الی 15 سانتی ‎متری در بدنه این سردخانه ها استفاده میشود.

 

سردخانه اتاقکی ویترینی

 

سردخانه اتاقکی را همچنین میشود به شکل ویترین خنک تولید کرد. تعبیه این ویترین علاوه برزیبایی ظاهری به جلوه دادن محصولات نگهداری شده در سردخانه تأثیر ویژه و قابل توجهی می‎ گذارد. همچنین فروشگاه‎ ها نیز می ‎توانند به کمک این سردخانه ویترینی از مواد غذایی، نوشیدنی‏‎ ها و مواد اولیه خود نگهداری کرده و هم در معرض دید مشتریان قرار دهند.

 

نصب کردن شیشه دو جداره روی ویترین این سردخانه ها سبب افزایش راندمان و کاهش میزان تلف شدن دما می ‎شود.

 

شما کاربران گرامی در خصوص خرید و یا ساخت سرد خانه اتاقکی میتوانید با مراجعه به سایت پارسکول اطلاعات لازم و کافی در خصوص این مدل از سرد خانه ها و همچنین مدل های دیگر سرد خانه به دست اورید.

بیتزر – فراسکلد – سانیسو – کستل – کوپلند – دانفوس – آلکو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

سلام و عرض ادب

 

جهت ارتباط با تیم مشاوره در واتس آپ پیام دهید
×