ارتباط با ما 02177610347

دستگاه هواساز چه نوع دستگاهی است و چه کاربرد هایی دارد؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه دستگاه هواساز چه نوع دستگاهی است و چه کاربرد هایی دارد؟ هوا ساز یک دستگاه تهویه کننده مطبوع کامل هوا میباشد که کاربرد ان برای گرمایش، سرمایش، رطوبت‌ دهی ، رطوبت‌ گیری، ضدعفونی و استریلیزه کردن ،فیلتر کردن هوا و تأمین نمودن هوای تازه برای محیط استفاده می‌ شود. هواساز یک دستگاه تولیدی میباشد که ...

هواساز
3 دقیقه
0 دیدگاه
پارسکول
زمان مطالعه: 3 دقیقه

دستگاه هواساز چه نوع دستگاهی است و چه کاربرد هایی دارد؟

 

هوا ساز یک دستگاه تهویه کننده مطبوع کامل هوا میباشد که کاربرد ان برای گرمایش، سرمایش، رطوبت‌ دهی ، رطوبت‌ گیری، ضدعفونی و استریلیزه کردن ،فیلتر کردن هوا و تأمین نمودن هوای تازه برای محیط استفاده می‌ شود.

 

هواساز یک دستگاه تولیدی میباشد که بنا به سفارش مشتری و با در نظر گرفتن شرایط پروژه تولید و عرضه می ‌شود.

درانتخاب دستگاه هوا ساز به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 

مقدار هوادهی که با توجه به حجم و مقدار هوای محیط و کاربرد آن مشخص می ‌شود به عنوان نمونه مقدار هوادهی هواساز در یک حجم ثابت از یک پروژه اداری و ورزشی متفاوت میباشد و فرق میکند.

 

فشار فن هواساز که با در نظر گرفتن طول کانال ‌کشی و مدل فیلترهای بکار گرفته شده داخل هواساز متفاوت میباشد و دارای دو ویژگی افت فشار خارجی که مربوط به کانال ‌ها و دریچه‌ های خروجی هوا میباشد و افت داخلی که مربوط به کویل، فن و فیلترهای هواسازمیباشد. فشار فن باید در حدی باشد که بتواند به نکات گفته شده غلبه کند.

 

گنجایش حرارتی و برودتی که تعیین‌ کننده سطح تماس کویل حرارتی و برودتی هواسازمیباشد. کیفیت هوای خروجی از دستگاه که در انواع پروژه‌ های بیمارستانی، درمانی و آزمایشگاهی بطور قابل توجهی اهمیت دارد و مهم است ؛ و همچنین مدل عمل فیلتراسیون را مشخص می ‌کند و تاثیر بسیار زیادی بر روی قدرت و عملکرد فن دارد.

 

• دستگاه هوا سازهایژنیک

این مدل هواساز که در جهت تأمین نمودن هوای تازه و گرمایش و سرمایش و فیلتر کردن اتاق‌ های تمیز، بیمارستان ‌ها و آزمایشگاه‌ ها و درمانگاه ها استفاده می‌ شود و حاوی عملکرد فیلتراسیون بسیار قوی و چند لایه مااند فیلترهای G4 و HEPA و Bag ا میباشد؛ و همچنین بدنه دستگاه به منطور پیشگیری از جمع شدن آلودگی ها و اکسیداسیون از استنلس استیل تولید و عرضه می ‌شود.

 

داخل سیستم این مدل هواساز به دلیل های مختلف مانند جمع شدن آلودگی از پلاک فن استفاده می نمایند. پلاک فن‌ ها دارای حوزینگ فن و حلزونی نمیباشند.

 

هوا سازهایژنیک بر عکس مدل های دیگر هواساز، ویژگی بازگشت هوا به داخل دستگاه هوا ساز را ندارد و در واقع فول فرش ایر Fresh Air Full میباشد و به طبع گنجایش حرارتی و برودتی کویل آن باید از هواسازهای دارای هوای برگشتی بزرگ‌ تر و عظیم تر باشد.

 

مورد دیگری که در هواسازهای هایژنیک در نظر گرفته می شود سیستم ضد عفونی ‌کننده هوا میباشد. این سیستم از نوع لامپ uvمی باشد که بعد از عمل فیلتراسیون نصب و راه اندازی می‌ شود.

• دستگاه هوا ساز اپارتمانی

این مدل هواساز در صورتی که به‌ روش صحیح تولید و ساخته شود و دقت لازم برای نصب و سرمایش و گرمایش در آن بکار گرفته شود مناسب میباشد؛ ولی در بسیاری از پروژه‌ ها هواسازهای آپارتمانی با ایرواشر مخلوط می ‌شوند که علاوه بر پاسخگویی نادرست مکان جمع شدن آلودگی و باکتری در آپارتمان هم می ‌شود.

 

دلیل نصب ایرواشر در هواساز آپارتمانی دسترسی به سرمایش با استفاده از سیستم ارزان قیمت تبخیری (مثل کولر آبی) است.

• دستگاه هواساز خانگی

هوا سازخانگی دستگاه‌ هایی میباشند که سرمایش و گرمایش را تأمین و پشتیبانی می‌ کنند. بکار گیری لغت هواساز برای دستگاه تصفیه هوا چندان مناسب نمیباشد زیرا دستگاه ‌های تصفیه هوا فقط هوا را تصفیه می ‌کنند و هیچ عملکرد سرمایش و گرمایشی روی هوا نمیگذارند.

 

لازم به ذکر است تأمین کردن بار سرمایش و گرمایش به وسیله ی هوا ساز خانگی احتیاج به محاسبات دقیق و مصرف هزینه های بسیار بالا دارد.

 

• دستگاه هواساز صنعتی

هواساز صنعتی به هواسازهای بزرگ ‌تر و عظیم تری میگویند که توانایی تأمین نمودن سرمایش و گرمایش و هوای تازه داخل سالن‌ های بزرگ ورزشی و کارخانه‌ها و آمفی ‌تئاترها ودیگر سالن های نظیر اینها را دارند.

 

این هواسازها ابعاد بزرگی دارند برای نمونه یک هواساز 50,000 cfm ابعاد حدودی 5×3×2 را دارا است.

• دستگاه هوا ساز کوچک

 

یک هواساز باید حداقل امکانات را دارا باشد که حاوی کویل، فیلتر و فن میباشد. می شود مقدار و اندازه این مواد را برای هر کاربرد به‌ طور مشخص تعیین نمود.

 

هواساز کوچک در محاسبات صنعتی معنای بخصوصی ندارد و میبایست سطح تماس کویل و قدرت لازمه ی فن و سطح فیلتراسیون متناسب برای تأمین کردن تهویه هوای محیط حساب شود.

در نصب دستگاه های هوا ساز حتما به نکته های ذیل توجه کنید:

هواسازهای بزرگ بخاطر اندازه ی بسیار زیاد هواساز امکان حملشان به سهولت و راحتی قابل انجام نمی باشد بنابراین هواسازها ابتدا باید به شکل دمونتاژ (قطعات منفصله) حمل شده و در مکان نصب دوباره مونتاژ می شوند.

 

جنس دستگاه های هواساز از ورق گالوانیزه می باشند، با در نظر گرفتن شرایط مکانی و موقعیت نصب امکان دارد به شکل قائم و یا افقی تولید شوند. دستگاه های هواساز به شکل یک منطقه ای و یا چند منظقه ای طراحی و تولید می شوند و به عرضه میرسند.

 

در مدل یک منطقه ای همه ی بخش های ساختمان که تحت پوشش هواساز میباشند با شرایط یکسان دما و رطوبت هوادهی شده و در مدل چند منطقه ای به همراه دمپرهای مخصوص امکان هوادهی با دما و رطوبت های متفاوت به مناطق متفاوت ساختمان وجود دارد.

 

سایت پارسکول این امکان را به شما کاربران گرامی میدهد که تمام اطلاعات لازم را در خصوص انواع دستگاه هوا ساز و نحوه طراحی و تولیدشان به دست اورید و با اگاهی کامل و اطمینان خاطر به خرید بپردازید.

بیتزر – فراسکلد – سانیسو – کستل – کوپلند – دانفوس – آلکو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

سلام و عرض ادب

 

جهت ارتباط با تیم مشاوره در واتس آپ پیام دهید
×