ارتباط با ما 02177610347

تونل انجماد

زمان مطالعه: 4 دقیقه سردخانه و تونل انجماد در صنایع مختلف بسیار کاربرد دارند.تونل انجماد برای منجمد کردن مواد غذایی به دو شکل آهسته و سریع کاربرد دارد. در روش انجماد آهسته، مواد غذایی را داخل فضایی با دمای پایین تر قرار می‌ دهند تا به صورت اهسته منجمد شوند. برای انجماد سریع هم راه های زیادی وجود دارد ...

تونل انجماد
4 دقیقه
0 دیدگاه
پارسکول
زمان مطالعه: 4 دقیقه

سردخانه و تونل انجماد در صنایع مختلف بسیار کاربرد دارند.تونل انجماد برای منجمد کردن مواد غذایی به دو شکل آهسته و سریع کاربرد دارد. در روش انجماد آهسته، مواد غذایی را داخل فضایی با دمای پایین تر قرار می‌ دهند تا به صورت اهسته منجمد شوند.

 

برای انجماد سریع هم راه های زیادی وجود دارد که شامل تماس مستقیم محصولات با ماده منجمد کننده و تماس غیر مستقیم محصولات با ماده منجمد کننده و عبور جریان هوای سرد شدید از محصولات میشود. جریان هوای سرد و شدید به طور معمول درون یک تونل مخصوص انجام میشود.

 

در واقع تونل انجماد یکی از روش های انجماد سریع (iqf) است که در صنایع غذایی و محصولات کاربرد ویژه ای دارد.

ویژگی های تونل انجماد

 

تونل انجماد ویژگی های بسیاری دارد که یکی از ویژگی های استفاده از ان برای انجماد مواد غذایی، کم بودن زمان مورد نیازبرای منجمد کردن است. انجماد با سرعت باعث جلوگیری از ایجاد کریستال‌های یخی بزرگ در محصولات به ویژه مواد غذایی می ‌شود. این کریستال‌های بزرگ باعث می شود کیفیت ماده غذایی افت کند.

 

پس، انجماد سریع تاثیر زیادی در حفظ شکل، رنگ، بو و مزه محصول مورد نظر دارد. ویژگی دیگر روش های iqf، امکان جداسازی تک به تک محصولات در هنگام انجماد است که باعث تولید محصول بسیار با کیفیت ‌تر نسبت به حالت انجماد توده ای میباشد. این ویژگی از نظرلحاظ ماندگاری غذا واستفاده مشتریان به اندازه مورد نیازشان اهمیت بالایی دارد.

 

 

انواع و اقسام تونل انجماد

 

دو نوع روش برای انجماد سریع محصولات وجود دارد. یکی روش مکانیکی که در این روش ، بر مبنای عبور جریان هوای سرد انجماد انجام میشود. جریان هوای سرد به کمک فن از اطراف محصولات عبور پیدا میکند و آن ها را منجمد می‌ کند. روش دیگر برمبنای غرق سازی محصولات داخل مایع نیتروژن با دمای بسیار پایین میباشد که باعث انجماد فوری محصولات می ‌شود.

 

تونل انجماد استفاده شده در انجماد سریع را می ‌شود به دو دسته تونل انجماد خطی و مارپیچی تقسیم بندی نمود.همچنین تونل انجماد را بر اساس کاربرد ان می شود به تسمه نقاله تجهیز کرد. این مورد اکثرا در خطوط تولید مورد استفاده قرار می‌ گیرد. این تونل انجماد می تواند تا 12 تن در ساعت و تونل انجماد مارپیچی تا 3 تن در ساعت ظرفیت داشته باشد.

 

اجزای تونل انجماد

 

تجهیزات بکار رفته در تونل انجماد مثل سردخانه است و شامل کمپرسور، کندانسور اواپراتور، شیر انبساط و تابلو برق می ‌باشد. در تجهیزات کنترلی استفاده شده تفاوت ‌هایی در تونل انجماد و سردخانه معمولی وجود دارد.

تونل انجماد کارایی اش چیست؟

 

بازار مواد غذایی منجمد شده با سرعت بالایی در حال پیشرفت و رشد می ‌باشد. شرکت های غذایی قصد دارند محصولات غذاییشان را به انجماد رسانده و به شکل دیگری بفروشند. تونل انجماد سیستمی میباشد که یک تسمه نقاله را بکار میگیرد و مواد غذایی مثل ، ماهی کوچک، توت ، گوشت و غیره را به شکل پیوسته منجمد می ‌کند. اکثر تونل های انجماد در حال حاضر روی سرعت فریز کردن مواد تمرکز کرده اند.

 

تولید و طراحی تونل انجماد

 

اینکه تونل انجماد در هر ساعت چند تن مواد غذایی را بتواند به نقطه ی انجماد برساند مهمترین شاخص برای تولید و طراحی تونل های انجماد به حساب می اید . نکته دیگر مربوط به حجم تونل انجماد میباشد که در صورت بزرگ بودن باید اواپراتورهای بیشتری را بکار گرفت. تونل انجماد برای دمای 40- درجه سانتیگراد طراحی شده است و مواد غذایی را تا 18- درجه سرد می‌ کند.

 

تفاوت سرد خانه و تونل انجماد

 

تفاوت اصلی به تجهیزات کنترلی و نوع اواپراتورمربوط می شود. در تونل انجماد اواپراتور به شکل عمودی نصب شده تا باد سرد به طورمستقیم بر روی مواد غذایی تاثیر بگذارد. همینطور در تونل انجماد ، هوای سرد به شکل چرخشی در حال جریان می باشد. در تونل انجماد برای انجماد سریع از اواپراتورهایی با توان برودتی بالا ، فاصله فین های زیاد ، فن های دمنده با حجم هوادهی و فشار استاتیک بالا استفاده میکنند.

 

تفاوت بین سردخانه و تونل انجماد ، تفاوت بین عایق آن و نوع درب آن ها می باشد. درب های دستگاه تونل انجماد اصولا از pvc و یا پلی استر و آلیاژی از آلومینیوم ساخته میشوند. با توجه به اینکه دما در تونل انجماد پایین است ، عایق بندی و جلوگیری از هدر رفتن سرما در آن اهیمت بسیار بالایی دارد.

 

در سردخانه های زیر صفر ، برای منجمد شدن مواد غذایی زمان زیادی نیاز داریم. در حالی که بعضی از تونل های انجماد قابلیت منجمد کردن مواد غذایی را در کمتر از 2 ساعت دارند. اکثر اوقات برای منجمد کردن سریع ابتدا مواد غذایی مثل گوشت قرمز ، مرغ ، ماهی و غیره داخل تونل انجماد میشوند و پس از ان به سردخانه زیر صفر انتقال داده می شوند.

 

علاوه بر گوشت از تونل انجماد برای فریزکردن طولانی مدت مواد غذایی مثل مواد غذایی کنسرو شده ،انواع نان ها ، بستنی هم استفاده میشود.

 

سایت پارسکول اطلاعات وسیعی در خصوص سرد خانه و تونل انجماد در
]اختیار شما کاربران گرامی قرار داده است . با مراجعه به آن میتوانید اطلاعات مورد نیاز در خصوص خرید و یا ساخت انواع تونل انجماد و سرد خانه به دست اورید.

بیتزر – فراسکلد – سانیسو – کستل – کوپلند – دانفوس – آلکو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

سلام و عرض ادب

 

جهت ارتباط با تیم مشاوره در واتس آپ پیام دهید
×